Odpustová slávnosť v našej farnosti

Dňa 5.7.2020 sa v našej farnosti, Lučenec – mesto, konala tradičná odpustová slávnosť pri príležitosti sviatku Navštívenia Panny Márie. Na prvý pohľad jednoduché dievča z Nazareta nás opäť zhromaždilo okolo Božieho stola.

Hlavným celebrantom tejto slávnosti bol ThDr. PaedDr. Anton Červeň SDB, ktorý nás v homílii povzbudzoval k väčšej dôvere, k pokore, k odvahe hlásiť sa k viere a k spoločenstvu, k ochote odpovedať na Božie volanie, ktoré k nám prichádza cez jemné vnuknutia a k vzájomnému rešpektu medzi generáciami.

V závere nás slovami sv. otca Jána Pavla II.: „Nebojte sa!“ nabádal k odvahe zveriť svoj život do Božích rúk a žiť ho v radosti.

Po sv. omši sme sa presunuli na farský dvor, kde bolo pripravené príjemné posedenie s bohatým občerstvením, hudbou a športovo-zábavným programom pre deti.

Mária Kružliaková

Chcem sa ešte raz poďakovať a vysloviť úprimné Pán Boh zaplať všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli k príprave a priebehu odpustovej slávnosti. Nech Vám to dobrotivý Boh odmení.

S úctou Slavomír Marko, adm.

Fotogaléria z odpustovej slávnosti TU:

Odpustová slávnosť-fotogaléria

Hlavným celebrantom maďarskej odpustovej svätej omše bol. Vdp. ThDr. Attila Juhász PhD., adm. v Petrovciach. Pripájame pár fotiek.

Fotogaléria z odpustovej slávnosti - maďarská sv. omša TU