Poďakovanie dobrovoľníkom

Počas zimných mesiacov od októbra 2020 do 30. 03. 2021  pomáhali dobrovoľníci z katolíckej, evanjelickej a baptistickej cirkvi aspoň na chvíľu zmierniť každodenný boj s prežitím ľuďom bez domova, varením hustých výdatných polievok. Päť dní do týždňa im dobrovoľníci - kuchárky navarili a vydali jedno teplé jedlo s chlebom v priestoroch Mestskej nocľahárni. Neskôr sme našim spoluobčanom pridávali k polievke aj niečo sladké - vo forme keksíka, alebo čerstvo upečeného koláča.

Našim cieľom bolo nasýtiť a zmierniť hlad našich lučenských spoluobčanov.

Počty čakajúcich ľudí bez domova pred Mestskou nocľahárňou boli rôzne. Po obdržaní dávok bol ich počet nižší. V ostatné dni chodilo viac ako 20 – maximálne 25 ľudí denne. Veľmi si na nás zvykli, čakali na svoje teplé jedlo už pred budovou. Neraz - keď im chutilo prišli po dupľu ba aj po dve.

Farnosť Lučenec - mesto varila v pondelok a vo štvrtok. Farnosť Rúbanisko v piatok a ostatné cirkvi v utorok a stredu.

Varili sme s láskou a z lásky. Pretože len keď dávame, nadobúdame, len keď zabúdame na seba, nachádzame seba samých -  hovorí  svätý František.

Aby sme mohli toľko dní variť,  patrí všetkým dobrovoľníkom a dobrodincom veľká VĎAKA za námahu a za finančné milodary, ako aj za dodanie surovín  na varenie a mäsových výrobkov.

Všetkým úprimne Pán Boh zaplať.

Daniela Nagyová