Príprava na Nedeľu Božieho slova

Na budúcu nedeľu 24.1. slávime v Katolíckej cirkvi Nedeľu Božieho slova. Slovenský biblista a dekan v Kežmarku František Trstenský pripravil duchovnú prípravu na túto slávnosť. Každý deň si môžeme prečítať jedno podobenstvo, ku ktorému priloží krátke vysvetlenie a povzbudenie.

Viac info na:  https://www.fara-kezmarok.sk/blog/prezite-s-nami-tyzden-s-jezisovymi-podobenstvami/.

Denné podobenstvo si môžeme prečítať na stránke: https://www.fara-kezmarok.sk/blog/

Prežite s nami „Týždeň s Ježišovými podobenstvami“

3.kopia

Na budúcu nedeľu 24.1. slávime v Katolíckej cirkvi Nedeľu Božieho slova. V našej farnosti sa chceme duchovne pripraviť na túto slávnosť. Dajte si v domácnosti na osobitný stolík knihu Svätého písma a k tomu sviecu, kríž, alebo ikonu. Každý deň si prečítajte jedno podobenstvo a porozprávajte sa o jeho posolstve. K tomu položte symbol z podobenstva. Každý deň zverejníme krátke povzbudenie a konkrétne predsavzatia na webstránke farnosti. Pridajte sa k nám a dajte vedieť aj ostatným.

Odporúčam na každý deň využiť Rodinnú pobožnosť Božieho slova, ktorú ešte v roku 2017 pripravilo Katolícke biblické dielo. Každý deň si v rámci tejto pobožnosti prečítame jedno z nasledujúcich podobenstiev.

PONDELOK 18.1.: O rozsievačovi (Mk 4, 3 – 20) – pôda, zrno

UTOROK 19.1.: O desiatich pannách (Mt 25, 1 – 13) – lampa, sviečka

STREDA 20.1.: O milosrdnom Samaritánovi (Lk 10, 25 – 37) – víno a olej

ŠTVRTOK 21.1.: O múdrom a hlúpom staviteľovi (Mt 7, 24 – 27) – piesok a kameň

PIATOK 22.1.: O kvase v ceste (Mt 13, 33) – droždie

SOBOTA 23.1.: O stratenej ovci (Lk 15, 4 – 7) – pastierska palica

NEDEĽA: 24.1.: O márnotratnom synovi (Lk 15, 11 – 32) – prsteň.

Biblická katechéza v priamom prenose Kežmarskej televízie o 13:30 hod. z Baziliky sv. Kríža.